Obilježen dan škole JU MSŠ “Bosanski Petrovac”

Dana 10. maja je obilježen Dan škole. Program je počeo intoniranjem himne i prigodnim govorom direktora škole Delić Nedreta. Nakon toga pročitana su imena učenika koji su ostvarili značajne rezultate na školskim i kantonalnim takmičenjima. Također, učenici trećeg razreda gimnazije su se predstavili sa tačkom pod rukovodstvom prof. Mirsene Gudžević.
Srednja škola u Bosanskom Petrovcu djeluje od 1960/61.godine, kada su upisani prvi učenici gimnazije. Od školske 1970/71. Godine spajanjem više struka i zanimanja i objedinivši gimnaziju i ŠUP, prerasta u Srednjoškolski centar „Radivoj Rodić“.
Nakon rata škola je nastavila s radom, 21.11.1995. godine pod nazivom JU Mješovita srednja škola „Bosanski Petrovac“.
Na samom kraju voditelji programa su iskoristili priliku da se zahvale za rad Vijeća učenika na aktivnostima koje ostavljaju traga u školi i lokalnoj zajednici, te su pozvali sve učenike na pojačan rad do kraja nastave.