Obilježen Međunarodni dan maternjeg jezika

Prigodnim razgovorom o maternjem jeziku obilježen je Međunarodni dan maternjeg jezika u našoj školi. Učenici su zajedno sa svojom prof. Gordanom Balić kroz scensku sekciju obilježili ovaj dan, a prof. Mirsena Gudžević je u povodu ovog dana održala ogledni sat.

Obilježavanje Međunarodnog dana maternjeg jezika, koji se slavi 21. februara, UNESCO je proglasio 1999. godine. Taj datum smo iskoristili da se podsjetimo na značaj očuvanja maternjeg jezika. Veliki raspon osjećanja moguće je iskazati jedino na svom maternjem jeziku. Učenici su pokazali zainteresiranost.Ponosni smo na naše učenike koji su pokazali svijest i brigu o svom maternjem jeziku, kao i na njihovu kreativnost, odgovornost i spremnost da daju doprinos u različitim aktivnostima, pa i u obilježavanju ovog značajnog datuma.