Posjeta učenika rasadniku u Cazinu

U sklopu praktične nastave učenici koji se obrazuju za zanimanja šumarski tehničar su zajedno sa profesoricom Vildanom Dizdarević obišli rasadnik u Cazinu. Rasadnik Cazin, koji posluje u okviru Šumsko-privrednog društva “Unsko-sanske šume”, jedan je od rijetkih u Federaciji BiH, koji je ispoštovao preporuke resornog federalnog ministarstva o povećanju zastupljenosti lišćara u proizvodnji i pošumljavanju.
Cilj posjete bio je upoznavanje sa uzgojnim metodama koje se primjenjuju u rasadniku i mehanizacijom koja se koristi. Posmatrali su školovane sadnice, površinu planiranu za odmor i kako izgleda tretirani korov. Veliku zahvalnost upućujemo ŠPD “Unsko-sanske šume” Bos. Krupa podružnica Bosanski Petrovac koji su omogućili prevoz za naše učenike.